Strona głównaUncategorizedDlaczego warto zdecydować się na wolnostojące piece kominkowe?

Dlaczego warto zdecydować się na wolnostojące piece kominkowe?

Wolnostojące piece kominkowe to coraz popularniejszy element wystroju wnętrza. Znakomicie pasuje do ciepłych sprzyjających relaksowi wnętrz. Żywe naturalne płomienie bardzo dobrze pasują do salonu lub sypialni. Niewątpliwie trójstronny widok na ogień zwraca uwagę i wzbudza zachwyt. Jakich innych zalet poza nienaganną estetyką można się spodziewać po kominkach wolnostojących?

Ekonomiczność, ekologiczność, efektywność

Gdy rozmawia się o kominkach oraz systemach grzewczych niejednokrotnie na pierwszy plan wychodzi temat ekonomiczności danego rozwiązania. Wysokiej klasy kominki wolnostojące mają klasę energooszczędności A+. Oznacza to mniej więcej 20% oszczędność. Innymi słowy kominek wolnostojący spala mniej drewna osiągając wyższą efektywność grzewczą niż inne konkurencyjne rozwiązania. Kominek najlepiej działa, gdy korzysta z twardego drewna np. dębu, brzozy, lub buku. Oczywiście istotne jest to, aby drewno było suche. Świeże lub zawilgocone drewno ma mniejszą kaloryczność. W przypadku dobrze dobranego drewna można uzyskać wartość opałową przekraczającą 4,0kWh na kilogram

Niższe koszty za ogrzewanie to nie jedyna zaleta. Wykorzystanie drewna do ogrzewania budynku to w pełni ekologiczne rozwiązanie przyjazne środowisku. Wysokiej jakości kominki redukują oddawany do atmosfery ślad węglowy i tym samym pozwalają oddychać czystszym powietrzem w najbliższym otoczeniu.

Niezawodność, bezpieczeństwo oraz łatwość w montażu

Wolnostojące piece kominkowe słyną z łatwości w montażu. Cenione są za to, że nie zajmują dużo miejsca i łatwo je zintegrować z różnymi systemami wentylacyjnymi.

Mówiąc o bezpieczeństwie należy podkreślić, że są zgodne z wymaganymi normami jakościowymi oraz normami dotyczącymi bezpieczeństwa. Między innymi mają Europejską Aprobatę Techniczną.

Wedle powszechnej opinii eksploatacja wolnostojących kominków jest intuicyjna, niezawodna i bezpieczna. Rozwiązania tego typu mogą być stosowane w budownictwie jedno- i wielorodzinnym.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne