Strona głównaBudownictwoMieszanie betonu z zastosowaniem ładowarki

Mieszanie betonu z zastosowaniem ładowarki

Mieszanie betonu z zastosowanie ładowarki, to rozwiązanie bardzo korzystne dla wielu firm budowlanych. Przede wszystkim dla tych, które dysponują ładowarką. Trzeba również zwrócić uwagę na fakt konieczności posiadania odpowiedniej łyżki do mieszania betonu. Niemniej jednak, trzeba zauważyć, iż mieszanie betonu z zastosowaniem ładowarki będzie bardzo korzystne z wielu względów. Powiemy sobie o nich nieco szerzej w kolejnych akapitach. Tutaj jeszcze tylko chcemy zwrócić uwagę na fakt, iż taka łyżka, wcale nie traci swojej podstawowej funkcjonalności. W dalszym ciągu, możliwe będzie wykorzystanie ładowarki do załadunku sypkich materiałów budowlanych.

Jak wygląda mieszanie betonu z zastosowaniem ładowarki?

Do ładowarki, montowana jest łyżka z mieszalnikiem do betonu. Jest to w zasadzie taka sama łyżka jak standardowa, tyle, że wyposażona w mechanizm mieszalnika. Pozwala to na sprawne i szybkie wymieszanie zawartości łyżki. Tak więc wsypujemy składniki w odpowiednich ilościach i uruchamiamy mechanizm mieszalnika. Jest on zasilany z układu hydraulicznego ładowarki, tak więc nie potrzebujemy żadnego, dodatkowego źródła energii. Po kilkunastu minutach, możemy mieć już gotowy beton. Jest to oczywiście uzależnione od wielkości łyżki oraz ilości przygotowywanego betonu. W zależności od tych kwestii, mieszanie betonu może zająć 15-30 minut. Najbardziej optymalne warunki osiągniemy w przypadku, kiedy łyżka będzie wypełniona składnikami w 75%. W takich warunkach będzie wystarczająca ilość zapasu mocy, oraz możliwości, aby beton wymieszać dokładnie i szybko.

Korzyści płynące z zastosowania łyżki z mieszalnikiem do betonu.

O tym, iż mieszanie betonu przy pomocy łyżki z mieszalnikiem jest korzystne, już wspominaliśmy. Nie wyszczególniliśmy jednak najistotniejszych korzyści płynących z zastosowania tego typu rozwiązania. Tak więc, gwoli dziennikarskiej ścisłości, poniżej lista najważniejszych korzyści.

  • Możliwość dowolnego przemieszczania się ładowarki nawet w trakcie mieszania betonu – pozwala to na sprawną dystrybucję betonu nawet na bardzo rozległych budowach.
  • Zdolność mieszania betonu o zróżnicowanym składzie – możemy przygotować beton suchy, mokry, półsuchy, a nawet beton ze żwirem.
  • Szybki czas mieszania – w przypadku niedużych ilości, możliwe jest skuteczne mieszanie betonu nawet w czasie krótszym niż 15 minut.
  • Łatwe utrzymanie w czystości – łyżkę można sprawnie oczyścić wrzucając do środka kilka większych kamieni i wlewając wodę. Można także użyć węża z wodą pod ciśnieniem, co jest rozwiązaniem najbardziej optymalnym.

Podsumowanie

Mamy tutaj więc z całą pewnością do czynienia z jednym z najbardziej korzystnych sposobów na mieszanie betonu, bezpośrednio na placu budowy. Inwestycja w własną łyżkę z mieszalnikiem do betonu, z całą pewnością będzie w stanie bardzo szybko się zwrócić przede wszystkim przez wzgląd na sprawniejsze zaopatrzenie w beton brygad budowlanych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne