Strona głównaBudownictwoMontaż obróbek komina

Montaż obróbek komina

Najczęściej źródłem nieszczelnego pokrycia dachowego jest nieprawidłowe wykonanie obróbki komina. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy na co zwrócić uwagę wykonując obróbkę dwuczęściową.

Rekomendowana jest dwuczęściowa obróbka komina wykorzystująca blachodachówkę modułową

Postawienie na obróbkę komina składającą się z dwóch części niweluje ryzyko powstawania nieszczelności powstałych jako efekt pracy konstrukcji dachu oraz komina. Poza wysoką użytecznością podwójnej obróbki komina istotną zaletą takiego rozwiązania jest estetyka, gdyż takowa obróbka nie odbiega estetyką od najwyższych standardów.

Materiał jaki jest wykorzystywany do obróbki tego typu jest blachodachówka modułowa.

Jak można wykonać obróbkę komina?  

Poniżej przedstawiamy uproszczoną instrukcję. Warto wiedzieć, że jest to pewne uogólnienie i profesjonalne wykonanie obróbek komina zdecydowanie wymaga doświadczenia oraz umiejętności dekarskich.

Najpierw należy ułożyć arkusze po obu stronach komina. W kolejnym kroku należy przybić deski na wysokości profilu dachówki, na których będzie zamocowana tylna obróbka komina. Następnie należy wyznaczyć wymiary bocznych obróbek komina i wykonać to tak aby obróbka zachodziła za falę dachówki. Do wcześniej ułożonych arkuszy należy przykleić uszczelkę klinową i dopasować obróbkę kominową. Następnie na podstawie wytyczonych linii należy przygotować zakładki, w celu połączenia ich na felc z kolejnymi obróbkami. W dalszych krokach dekarz przykleja uszczelkę klinową i dopasowuje boczną obróbkę kominową. Następnie na podstawie wytyczonych linii należy przygotować zakładki, tak aby możliwe było połączenie ich na felc z kolejnymi obróbkami. W końcowej fazie należy uformować kształt obróbki przygotowanymi do tego szczypcami i dopasować ją do tylnej krawędzi komina, a tam, gdzie mogłaby zgromadzić się woda powinno być wykonane uszczelnienie z silikonu dekarskiego. Na koniec prac należy zgiąć felc i zamontować obróbkę wkrętami natomiast górę połączenia należy przytwierdzić gumowym młotkiem tak żeby nie była przeszkodą podczas instalacji górnej obróbki.

Więcej na temat obróbki komina na http://fachowydekarz.pl/montaz-obrobek-komina/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne