Strona głównaUncategorizedNa co zwrócić uwagę wybierając klimatyzację do biura?

Na co zwrócić uwagę wybierając klimatyzację do biura?

Klimatyzacja to stały element wyposażenia wnętrz w biurach. Jest to podstawa do zadbania o komfortowe warunki pracy. W niniejszym artykule przedstawiamy garść informacji, które warto mieć na uwadze podczas montowania klimatyzacji w przestrzeni biurowej.

Dlaczego warto zamontować klimatyzację w przestrzeni biurowej?

Niewątpliwie jest co najmniej kilka powodów, dla których warto rozważyć instalacje klimatyzacji w biurze. Bez wątpienia, jest to istotny krok w celu zapewnienia komfortowych warunków pracy. Wysoka i niska temperatura nie sprzyja efektywnej pracy. Ma to znaczenie nie tylko ze względu na efektywność, ale także ze względu na obowiązujące przepisy BHP oraz po prostu z uwagi na szacunek do pracownika.

Montaż klimatyzatora poza tym, że reguluje temperaturę tak aby uzyskać termiczny komfort to pomaga w usunięciu z pomieszczenia kurzu, alergenów oraz chorobotwórczych drobnoustrojów. Nie bez znaczenia jest też regulacja wilgotności.

Na co zwrócić uwagę wybierając klimatyzator do biura?

Naturalnie trzeba zwrócić uwagę na wydajność klimatyzatora. Moc trzeba dobrać przede wszystkim do wielkości pomieszczenia. W naszych warunkach klimatycznych klimatyzatory dobrej klasy z reguły nie muszą być zbyt mocno eksploatowane. Jednak to nie zmienia faktu, że dobrze dysponować sprzętem, który poradzi sobie nawet w przypadku najgorętszych dni. Ponadto, warto postawić na taki egzemplarz, który ma funkcje ogrzewania powietrza. Tym samym klimatyzator może regulować temperaturę powietrza przez cały rok – jednocześnie oczyszczając powietrze oraz regulując wilgoć.

Poza mocą, trzeba zwrócić uwagę na głośność. Niektóre egzemplarze są wyraźnie słyszalne, tymczasem inne potrafią być zaskakująco ciche. Poziom hałasu to ważny element, gdy mówimy o urządzeniu, które będzie miało służyć w biurze. Zbyt głośne egzemplarze mogą negatywnie wpływać na komfort pracy.

Inne elementy techniczne na które warto zwrócić uwagę to pobór mocy, rodzaj czynnika chłodzącego, sposób sterowania (intuicyjność, wykorzystanie aplikacji mobilnej itp.).

Poza aspektami technicznymi oraz ceną zakupu urządzenia warto zwrócić szczególną uwagę na serwis klimatyzacji (kto będzie takową usługę wykonywał, z jaką częstotliwością i jakie wiążą się z tym koszty). Należy upewnić się, że wiemy kto będzie pełnił obsługę serwisową i że koszty takiej usługi są rynkowe.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne