Strona głównaBudownictwoCzy warto robić remont poddasza?

Czy warto robić remont poddasza?

Czy kiedykolwiek myślałeś o przekształceniu pustej przestrzeni w przestrzeń życiową? Wielu właścicieli domów rozważyło remont poddasza w celu zwiększenia wartości odsprzedaży domu, a także uczynienia tego obszaru użytecznym. Ty również możesz zrobić to samo, ale jedynym sposobem, aby to się stało, jest użycie tego, co masz na swoim istniejącym domu.

Ale czy możesz to zrobić w domu? Prawda jest taka, że ​​nie wszystkie domy mogą zostać poddane renowacji na poddaszu. Wynika to z faktu, że nie wszystkie poddasze mają wystarczającą ilość miejsca nad głową bezpośrednio pod linią kalenicy i mniej niż 7 stóp wysokości nad co najmniej połową powierzchni poddasza.

Również remont poddasza jest trudny, jeśli istniejący dach wykorzystuje ramę w kształcie „X” lub „W”. Jednak w niektórych przypadkach wykonawca może znaleźć sposób obejścia tego problemu, o ile dach jest wsparty na stężeniach krzyżowych.

Kolejną rzeczą, o której musisz pomyśleć, rozważając remont poddasza, jest integralność strukturalna podłogi. Należy pamiętać, że podłoga tutaj służy również jako sufit w pokoju poniżej. Jeśli legary podłogowe nie będą wystarczające, gdy na nie wejdziesz, ktoś może spaść i zranić się.

Dlatego należy ocenić wytrzymałość i przydatność podłogi na poddaszu, kontaktując się z profesjonalistą w celu wykonania badania. Jeśli te dwie rzeczy zostały spełnione, możesz już zaplanować, co chcesz zrobić ze swoim poddaszem.

Większość właścicieli domów, którzy rozważają remont poddasza, może przekształcić to w sypialnię lub pokój zabaw. Oznacza to zapewnienie wystarczającej izolacji, oświetlenia i wentylacji w tym pomieszczeniu. Możesz zapewnić izolację, nakładając dodatkowe warstwy na to, co już tam jest. Do oświetlenia możesz zainstalować świetlik. Jeśli chodzi o wentylację, możesz ustawić okno, aby powietrze mogło wchodzić i wychodzić.

Kolejną rzeczą związaną z podłogą i częścią konwersji poddasza jest dostępność. Jeśli jedynym sposobem było przejście przez drzwi pułapkowe lub zejście po schodach, musisz je zmienić, ponieważ jest to zabronione. Należy to zmienić w przypadku schodów o wymiarach 2 stopy na 6 stóp z poręczami po obu stronach. Możesz także mieć tylko jedną poręcz, o ile druga strona jest naprzeciwko ściany.

Jeśli nie masz pojęcia, jak zacząć, dlaczego nie spojrzysz na czasopisma poświęcone poprawie domu lub projektowaniu wnętrz? Możesz nawet poprosić profesjonalistę, aby pomógł ci to zaplanować, ponieważ w końcu on lub ona może pomóc w narysowaniu tego, co chcesz zrobić w twojej głowie.

Kilka innych pomysłów dla osób rozważających remont poddasza to przekształcenie go w siłownię, salę kina domowego, galerię sztuki lub salę gwiazd. Jeśli masz inne świetne pomysły, wypróbuj je, aby opróżnić to miejsce do przechowywania.

Jeśli rozważasz remont poddasza, zastanów się nad tymi dwiema rzeczami. Po pierwsze, ten projekt nie powinien kosztować fortuny. Oznacza to, że nie potrzebujesz dodatkowych fundamentów, aby upewnić się, że można go wykorzystać jako przestrzeń życiową. Po drugie, jeśli jesteś w stanie uzyskać zwrot z inwestycji w dłuższej perspektywie, to warto zatrudnić kogoś do pracy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne