Strona głównaUncategorizedSłupki do balustrady - wygoda i bezpieczeństwo, nawet na wąskich schodach

Słupki do balustrady – wygoda i bezpieczeństwo, nawet na wąskich schodach

Słupki do balustrady są jednym z niezbędnych elementów balustrad i barierek. Mają one za zadanie zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa, które jest niezbędne przy wysokich konstrukcjach, schodach, piętrach oraz tarasach. Wysokość słupków do balustrady zawsze jest dobierana w sposób indywidualny do klienta, jednak zawsze odbywa się z uwzględnieniem przepisów budowlanych. Zawsze jest wykonywana powyżej 1100 mm, dzięki czemu zapewnia bezpieczeństwo osobom korzystającym ze schodów, balkonu lub tarasu. Słupki do balustrady mają za zadanie pełnić również funkcję dekoracyjną. Pasujące słupki do balustrad są niezwykle ważne w wyglądzie całego domu, mieszkania lub tarasu czy balkonu. Gdy są one niedopasowane, dane pomieszczenie jest nieestetyczne i często wygląda, jak pomieszanie dwóch różnych stylów.

Główny podział słupków do balustrady

Słupki do balustrady występują w różnych rodzajach. Mogą być one drewniane lub metalowe. Drewniane słupki do balustrady występują w wielu odmianach barwnych, zależnych od gatunku drzewa, z których są wykonane. Często jednak występują problemy z ich pielęgnacją, na którą trzeba przeznaczyć sporo czasu. Nie każdy rodzaj drewna nadaje się do wykorzystania na zewnątrz, przez co trzeba ostrożnie dobierać. Metalowe słupki do balustrady są zwykle wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie trzeba stosować dodatkowych środków ochronnych w celu zabezpieczenia stali przed korozją. Są również pokryte kwasoodporną powłoką, która wytrzymuje nawet najcięższe warunki pogodowe, dodatkowo konstrukcja na nich zbudowana jest stabilna i wytrzymała. Nadają się na zewnątrz i pasują praktycznie do każdego stylu pomieszczeń, dzięki czemu nie trzeba się martwić o wygląd schodów, balkonu czy tarasu.

Jaki rodzaj słupków do balustrady na wąskie schody?

Do wąskich schodów przeznaczone są słupki do balustrady z wycięciem i wzmocnieniem środka słupka. Dzięki temu jest on równie wytrzymały, co te o standardowej średnicy, a dzięki temu, że posiada wycięcie, pasuje do wąskich schodów i balustrada razem z nim nie zajmuje dużo miejsca. Często wykorzystywany jest również odsunięcie podchwytów na zewnątrz dzięki zastosowaniu odpowiednich łączników do podchwytów. Można wykorzystać również boczne mocowanie słupków lub węższe słupki do balustrady, które zapewniają taki sam poziom bezpieczeństwa, jak te szerszej średnicy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne