Strona głównaBudownictwoWybieramy kominek wolnostojący – na co zwrócić uwagę?

Wybieramy kominek wolnostojący – na co zwrócić uwagę?

Wspólna noc przed kominkiem to marzenie niejednej rodziny. Ogień od zarania dziejów ogień, kojarzy się człowiekowi z poczuciem bezpieczeństwa i ciepłem rodzinnym. Podczas wybierania kominka wolnostojącego zazwyczaj wybierane jest rozwiązanie od renomowanego producenta, takie którego efektywność jest dopasowana do potrzeb cieplnych budynku. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając kominek wolnostojący?

Klasa energetyczna, wielkość komory spalania, łatwość obsługi

Wybór kominka wolnostojącego powinniśmy zacząć od sprawdzenia jego parametrów użytkowych. Warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną i łatwość obsługi. Na rynku są kominki, które oferują funkcje samo zamykania oraz blokady drzwi w pozycji otwartej. Niektóre z dostępnych na rynku modeli oferują zasobnik na drewno, co rozwiązuje problem przechowywania. Kolejnym elementem wartym uwagi, jest wielkość komory spalania. Od tego parametru będzie zależeć jakiej wielkości i ile drewna zmieści się wewnątrz kominka.

Odpowiednia estetyka i wielkość kominka dopasowana do kubatury pomieszczenia

Estetycznie wykonany kominek powinien być odpowiednio dobrany do wnętrza. Do wyboru mamy urządzenia, o różnym kształcie i wykończeniu. Od wielkości szyby będzie zależało, jak dobrze będzie widać ogień. Warto zwrócić uwagę na kominki trzyszybowe, gdzie ogień będziemy mogli podziwiać z każdego miejsca w pomieszczeniu. Przykładowe rozwiązania tego typu można znaleźć na stronie https://www.schiedel.com/pl/nowoczesna-koza/Równie ważna jest wielkość urządzenia, warto zachować proporcję i nie przesadzać z wielkością, gdy mamy do dyspozycji niewielkie pomieszczenie. Natomiast wybór przesadnie małego kominka do sporej wielkości pomieszczenia może nie przynieść oczekiwanego efektu.

Podsumowując, nowoczesna koza jest świetnym dodatkiem estetycznym, w każdym pomieszczeniu. Instalacja kominka nada wnętrzu ciepła i rodzinnej atmosfery. Przy wyborze kominka poza estetyką warto zwrócić uwagę na: wielkość komory spalania, klasę energetyczną i ergonomię użytkowania. Warto też pamiętać o dobraniu wielkości i kształtu kozy do kubatury pomieszczenia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne